Personal Training

Personal Training

Personal Training PT, eğitmenlerin her adımda yanınızda bulunduğu kişiye özel bir hizmettir. Öncelikle B.A.R (Body Assesment Report) ölçümleri ile fitness profiliniz belirlenir. Bu profil doğrultusunda hazırlanan programınız ile uluslararası sertifikalara sahip profesyonel Blue Pacific Personal Training ekibi eşliğinde hedeflerinize en hızlı ve doğru şekilde ulaşabilirsiniz.

 

Personal Training birebir çalışmadan çok daha fazlasını içerir. Motivasyon, kontrollü antrenman, zaman yönetimi ve yakından takip Personal Training çalışmasının anahtar öğeleridir. Personal Training programları fitness seviyenizi yükseltecek sürekli yeni hedefler koyar ve sadece fit değil, daima daha fazlasını yapmaya hazır hissedersiniz.

 

Egzersiz fizyolojisi de kişiye özel farklılıklar gösterir ve her insanın anatomisi farklıdır. Herhangi bir harekete adalenin vereceği tepki de kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu nedenle bir eğitmenle egzersiz yaptığınız süre boyunca, bire bir ilgilenmesinin programlarınızı eğitmenin düzenlemesinin, adalenize nüfuz etmeyen bir hareketi değiştirip yerine başka hareket yazmasının, hareketi yarıda bırakmanızı önlemesinin, programınıza devamlılığınızı sağlamasının ve ters hareket yapıp sakatlanmanızı önlenmesinde payı büyüktür.

Peki Neden Personal Training?

  • Hedeflenen sonuca ulaşmanın en kesin yolu kişilerin antrenman programını düzenli, disiplinli ve ayrıntılara dikkat ederek uygulamaları sayesinde olur. Bir Personal Trainer bütün bunların aksamadan yapılması için sizlerin motivasyonunu en yüksek düzeyde tutar, ayrıca sizlerin beklentileri doğrultusunda yaşam kalitenizi en üst düzeye ulaştıracak yeni alışkanlıklar kazandırır. Bunun sonucunda istenilen form düzeyine ulaşmak kaçınılmazdır.
  • Egzersiz boyunca yanınızda bir eğitmen bulunacağı için herhangi bir ters hareket yapmanız olası değildir. Böylece programı uygularken meydana gelebilecek sakatlık riski minimalize edilir.
  • Egzersiz esnasında aklınıza takılan bir soruyu o anda eğitmeninize sorar ve anında bu sorunuzun cevabını alırsınız.
  • Gerek metabolik (yüksek tansiyon, diyabet, kalp-dolaşım sistemi v.b.) gerekse kassal ya da eklem ve kemik (bel fıtığı, boyun fıtığı, bursit v.b.) rahatsızlığınız varsa eğitmeniniz sizler için en doğru egzersiz programını dizayn edecek, bu programı size en doğru şekilde uygulatacak ve bu rahatsızlıklar nedeni ile düşen yaşam kalitenizi en kısa sürede ve sağlıklı bir biçimde üst seviyeye çıkaracaktır.
  • Hareketleri doğru teknik, doğru nefes ve doğru açılarda yapmayı öğrenecek ''evet şimdi egzersiz yapıyorum'' hissine kapılacaksınız.
  • Bir süre sonra eğitmeniniz sizin için artık bir eğitmenden fazlası olacak, size sıkıcı gelen egzersiz periyodu artık keyif verir duruma gelecek ve yaşamınızın bir parçası olacaktır.

Blue Pacific Spor ve Yaşam Merkezi stüdyolarında lisanslı, profesyonel antrenörlerimiz ile “özel ders” (PT) ayrıcalığı ile ücretsiz deneme programına katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.