Vibro Gym

Vibro Gym

Çalışmanın yoğunluğu uygulanan kuvvet ile orantılıdır. Kuvvet, kütle ile ivmenin çarpımından oluşur. Geleneksel güç antrenman kuvvetli kütle değişimine bağımlıdır. Ağırlık ilave edildiğinde barı veya kabloyu hareket ettirmek için daha fazla gayret sarf etmek gerekir. Vibro Training arttırılmış bir ivme kullanarak kuvveti oluşturur bu sayede de refleksleri tetikler. Vibro Training’in etkisi titreşimlerin sıklığı ve kuvvetine bağlıdır. Titreşimlerin sıklığının az olması kuvvet egzersizlerinin yanı sıra ısınma ve soğuma çalışmaları içinde etkilidir. Titreşimlerin sıklığının fazla olması ise mesaj için etkilidir. Daha yüksek titreşim kuvveti ile kaslara daha etkili antrenman sağlanır.

Araştırma; Belçika’ da Leuven Üniversitesinde yapılan geniş bir araştırmada “ Whole Body Vibration” Tüm vücut titreşim egzersizleri ile standart ağırlık egzersizlerinde güç artışı açısından karsılaştırma çalışması yapılmıştır. VibroGym’in etkileri daha önce egzersiz yapmamış bayanlar üzerinde dört farklı grup göz önünde bulundurularak test edilmiştir: VibroGym grubu , geleneksel ağırlık cihazları grubu , Placebo Egzersiz Yöntemi Grubu ve Kontrol grubu.

Sonuç; 12 haftalık VibroGym çalışmaları sonucunda bayanların diz ekstensiyonlarındaki güç artışı % 16,6 zıplama gücü artışı ise % 7,6 olarak gözlemlenmiştir. Diğer egzersiz grupları ile mukayese edildiğinde VibroGym ile yapılan egzersizlerin en az geleneksel ağırlık çalışmaları kadar olduğu kadar görüldü.

12 haftalık VibroGym çalışmaları sonucunda bayanların diz ekstensiyonlarındaki güç artışı % 16,6 zıplama gücü artışı ise % 7,6 olarak gözlemlenmiştir. Diğer egzersiz grupları ile mukayese edildiğinde VibroGym ile yapılan egzersizlerin en az geleneksel ağırlık çalışmaları kadar olduğu kadar görüldü.

Geleneksel egzersiz metodlari ile kaslarınızın %40 - %60’I çalışırken , Vibro Training ile kaslarınızın neredeyse %100’ü çalışmış olur . Özellikle daha derin kas grupları örneğin postural kaslar Vibro Training yönteminden daha fazla faydalanır.

  • VibroGym, kuvvet ve dayanıklılık kazandırır.
  • Vücudun yağ yakmasına yardımcı olur.
  • Esnekliği arttırır.
  • Cardio gibi sizi Fitness çalışmasına hazırlar.
  • Eklemleri kuvvetlendirir.
  • Testosteron ve büyüme hormonunu harekete geçirir.
  • Anti-Aging özelliğine sahiptir.
  • Kas yapısını geliştirdiği için bölgesel selülitleri giderir, vücudun sıkı bir dokuya sahip olmasına yardımcı olur, selülit oluşumunu engeller.
  • Diğer çalışma programlarına göre % 85 daha az zaman gerektirir; buna karşın kasların çalışmasını ve direncini % 25 daha fazla arttırır.

Vibro Training bir büyük avantajı daha vardır; nadiren kullanılan kas grupları çoğunlukla bilinçli olarak aktif hale getirilemez . Vibro Training bu kas gruplarını da tekrar aktif hale getirir.

Blue PACIFIC Spor ve Yaşam Merkezi stüdyolarında lisanslı, profesyonel antrenörlerimiz ile ”özel ders” ayrıcalığı ile ücretsiz deneme programına katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.